Nasze kina

Informacje o Kinie "Twierdza" i "Chemik"

KINO „CHEMIK“

Taaaki dźwięk!
Siedem kanałów.
Będziesz w siódmym niebie.                                            

                                                                   

To hasło reklamowe najkrócej określa wrażenia, jakich doznają widzowie kina "Chemik". Wszystko za sprawą systemu dźwiękowego DOLBY DIGITAL SURROUND EX, obecnie najnowocześniejszego systemu w Polsce ! W jego skład wchodzi m. in. 18 głośników tzw. efektowych (10 sztuk zainstalowano na parterze, 8 sztuk na balkonie). Prawdziwa moc znajduje się za ekranem kinowym. Stoją tu 3 wielkie głośniki znajdujące się za ekranem (JBL 4675 C) na wózkach oraz głośnik superbasowy (JBL 4642 A). 

Wygodna sala kinowa

Po zamontowaniu w 2009 roku nowych, komfortowych foteli hiszpańskiej firmy FIGUERAS na sali kinowej znajduje się 300 miejsc (202 na parterze, 98 na balkonie). W 2009 roku w kinie zainstalowano ekran HARKNESSPERLUKS 140. Sala kinowa jest również klimatyzowana. 

Kinomanów zapraszamy do przytulnej kawiarenki, gdzie można kupić pop-corn, zimne napoje, słodycze a także napić się kawy i herbaty w miłej atmosferze.

ADRES:

Aleja Jana Pawła II 27

47-220 Kędzierzyn-Koźle

 

KASA KINA czynna pół godziny przed pierwszym seansem, nie później niż o godzinie 14:00

Tel. 77 48 02 552 — informacje na temat repertuaru, rezerwacji oraz sprzedaży biletów na seanse w kinie "Chemik" oraz koncertów organizowanych przez MOK.

 

KINO „TWIERDZA“  — KINO POKOLEŃ

 

                                                                    

 

 

Kino „Twierdza” – nowoczesne kino usytuowane w kozielskim parku, położone przy ul. Skarbowej 10 to nowy obiekt, który powstał w 2012 roku.

Nazwa „Twierdza”, zgłoszona przez Cezarego Mukoida wyłoniona została spośród 42 propozycji nadesłanych przez mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Wszystko w ramach konkursu, ogłoszonego przez Miejski Ośrodek kultury. Nazwa idealnie odzwierciedla charakter kina – stawiamy na tradycję, ale z dużą dawką nowoczesności.

Kino jest kameralne – widownia dla 150 osób, doskonały dźwięk i obraz, wygodne fotele i przede wszystkim ciekawe propozycje – to walory „Twierdzy”. Znajdziemy tu również niezwykle zróżnicowany repertuar. Najlepsze propozycje Sieci Kin Lokalnych i Studyjnych – partnera naszego kina, bajki, nowości, kino ambitne, ale również interesujące cykle, takie jak DKF „Dokument”. Nie zapominamy również o najmłodszych i ich zapracowanych rodzicach, specjalnie z myślą o nich realizowaliśmy cykl weekendowych projekcji pod hasłem „Strefa taty”. Dbamy również o widzów starszych, dla których organizujemy seanse dedykowane, maratony, a wszystko z dostosowanym odpowiednio dźwiękiem i dodatkowymi atrakcjami. Chętnie współpracujemy również ze szkołami, organizując seanse dla grup zorganizowanych.

Działamy dla Was!

Czekamy na Wasze sugestie i wskazówki, chcemy tworzyć kino blisko widzów, pomóżcie nam w tym!

ADRES:

47-200 Kędzierzyn-Koźle
ul. Skarbowa 10

KASA KINA czynna pół godziny przed pierwszym seansem, nie później niż o godzinie 15:00

Tel: 77 405 30 70 — informacje na temat repertuaru, rezerwacji oraz sprzedaży biletów na seanse w kinie "Twierdza" oraz koncertów organizowanych przez MOK.

Nasi Partnerzy
Stowarzyszenie Kin Studyjnych Grupa Azoty Radio Opole Nowa Gazeta Lokalna Kinads TVM PISF FINA